Anime-Project

Welcome to Anime-Project!

AcasaPortalCautareInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Joculetul Alb/Negru
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Icon_minitimeDum Sept 28, 2008 5:32 am Scris de Hikari.Salyn

» Discutii si pareri
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Icon_minitimeSam Sept 13, 2008 2:54 am Scris de Hikari.Salyn

» Top 5 anime pe care le urati
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Icon_minitimeJoi Sept 11, 2008 5:44 am Scris de Akihara

» Pareri despre anime
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Icon_minitimeMier Sept 10, 2008 2:22 am Scris de Hikari.Salyn

» Ce cred personajele din Gravitation despre tine?
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Icon_minitimeMar Sept 09, 2008 1:17 am Scris de Hikari.Salyn

» Cum va fi viitorul tau?
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Icon_minitimeMar Sept 09, 2008 1:11 am Scris de Hikari.Salyn

» Statusuri de mess
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Icon_minitimeDum Sept 07, 2008 4:19 am Scris de Hikari.Salyn

» Zodia voastra
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Icon_minitimeDum Sept 07, 2008 4:10 am Scris de Hikari.Salyn

» Karen VS Chikage
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Icon_minitimeSam Sept 06, 2008 11:17 am Scris de Cerry Keiuko

Statistici
Avem 8 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: lory

Membrii nostri au postat un numar de 294 mesaje în 102 subiecte
Parteneri
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri 29z2dk9
Top postatori
Akihara
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Vote_lcapSlayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Voting_barSlayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Vote_rcap 
Lina Inverse
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Vote_lcapSlayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Voting_barSlayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Vote_rcap 
Hikari.Salyn
Michiyo
Shio Shelgan
Cerry Keiuko
Miaka Yuuki
Martie 2020
LunMarMierJoiVinSamDum
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar

Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri

In jos 
AutorMesaj
Lina Inverse
Orange Anime
Lina Inverse

Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 27
Localizare : Pe marte, pe pluto...depinde

Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Empty
MesajSubiect: Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri   Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Icon_minitimeJoi Aug 21, 2008 8:49 am

Am vazut pe mai multe site-uri ca multi sunt de parere ca aceasta serie a aparut numai ca sa aiba studiourile Fantasy de unde sa scoata bani.
Voi ce parere aveti?
Pentru cei care n-au vazut-o inca uitati niste imagini:
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2001%20-%2002
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2001%20-%2019
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2001%20-%2033
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2002%20-%2024
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2002%20-%2028
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2004%20-%2014
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2004%20-%2032
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2005%20-%2014
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2005%20-%2034
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2006%20-%2034
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2006%20-%2037
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2007%20-%2001
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2007%20-%2009
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2007%20-%2023
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2007%20-%2025
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2008%20-%2003
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2008%20-%2004
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2008%20-%2017
Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Slayers%20REVOLUTION%20-%2008%20-%2027
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Akihara
Moderator
Akihara

Varsta : 25
Localizare : in a nightmare

MesajSubiect: Re: Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri   Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Icon_minitimeJoi Aug 21, 2008 9:12 am

Deocamdata nu am vazut decat 4 episoade, dar deja mi-am facut o parere.
First of all, imi place mult grafica, iar coloana sonora e foarte reusita, mai ales opening-ul si ending-ul(Megumi Hayashibara wa sugoi!!).Nu au lipsit deloc momentele haioase si e plin de actiune.Dupa aceste episoade pot sa spun ca noua serie Slayers e foarte reusita.

http://www.hoshizora-thunder.piczo.com
Lina Inverse
Orange Anime
Lina Inverse

Varsta : 27
Localizare : Pe marte, pe pluto...depinde

MesajSubiect: Re: Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri   Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Icon_minitimeJoi Aug 21, 2008 9:24 am

Invatasem epsiaodele din seriile first, next si try pe de rost la un moment dat. Iti dai seama ce "suparata" am fost sa aflu de seria 4.

Mie imi place mult grafica...le intrece pe celelalte doua...pana si pe seria Next. Povestea pare interesanta, mai ales de cand apare regina aia...Gioconda. Xellos e nelipsit si, mai nou, e prieten cu un inspector, Wiser, si cu regina din Taforashia.
Dar cel mai mult mi-a placut Pokota (ala mic si verde). Am ras cu lacrimi in episodu 2....Lina parca turbase acolo.
Din pacate drepturile de subtitrare in engleza au fost retrase de cei de la Funimation, asa ca nu mai vedem episoade in engleza.
Dupa mine, episoadele pot fi si in chineza, ca tot ma uit...
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri   Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri Icon_minitime

Sus In jos

Slayers Revolution- o idee buna sau o porcarie? Pareri
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime-Project :: Anime :: Slayers-
Mergi direct la: