Anime-Project

Welcome to Anime-Project!

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Joculetul Alb/Negru
Dum Sept 28, 2008 5:32 am Scris de Hikari.Salyn

» Discutii si pareri
Sam Sept 13, 2008 2:54 am Scris de Hikari.Salyn

» Top 5 anime pe care le urati
Joi Sept 11, 2008 5:44 am Scris de Akihara

» Pareri despre anime
Mier Sept 10, 2008 2:22 am Scris de Hikari.Salyn

» Ce cred personajele din Gravitation despre tine?
Mar Sept 09, 2008 1:17 am Scris de Hikari.Salyn

» Cum va fi viitorul tau?
Mar Sept 09, 2008 1:11 am Scris de Hikari.Salyn

» Statusuri de mess
Dum Sept 07, 2008 4:19 am Scris de Hikari.Salyn

» Zodia voastra
Dum Sept 07, 2008 4:10 am Scris de Hikari.Salyn

» Karen VS Chikage
Sam Sept 06, 2008 11:17 am Scris de Cerry Keiuko

Statistici
Avem 8 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: lory

Membrii nostri au postat un numar de 294 mesaje în 102 subiecte
Parteneri
Image and video hosting by TinyPic
Top postatori
Akihara

Lina Inverse

Hikari.Salyn

Michiyo

Shio Shelgan

Cerry Keiuko

Miaka Yuuki

Ianuarie 2019
LunMarMierJoiVinSamDum
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar

Distribuiți | 

Revolution-traducere

In jos 
AutorMesaj
Lina Inverse
Orange Anime

Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 26
Localizare : Pe marte, pe pluto...depinde

MesajSubiect: Revolution-traducere   Joi Aug 21, 2008 9:30 am

Aceasta traducere a fost facuta de Scarlet Smith de pe aoiameforever. (eu am 4,50 la engleza, deci...va rog frumos)
Uitati replicile in romana ale personajelor

Ep. 2, prima parte:

L --Ce , de ce si cum este posibil sa se intample asta ?

A --Chiar daca ne intrebi pe noi , ce , cum si de ce lucrurile au mers prost pana sa se intample asta ... Zi ... zi si tu ceva te rog , Zelgadis-san.

Z --Ni incerca sa ma invinovatesti pe mine.Nu am nici un indiciu despre ce a facut si ce a mers prost.

L--Incetati sa mai mormaiti (susotiti) !

G --L ... Linisteste-te Lina.Nu te enerva asa ... Da , continua .

A--Gourry-san , nu ne parasii (nota traducatorului:cred ca se refera la "nu renunta sa ne ajuti")

G--Scuze , nu pot face nimic.

L--Nu v-am zis sa nu mai susotiti ?Atunci , voi pune cate o singura intrebare.Ce legatura aveti cu tipul acela , Wiser , care a venit sa ma aresteze?

A--Pentru inceput ,Regatul Ruvinagald a venit cu o cerere la noi , Seyruun , intrebandu-ne unde te aflii.

L--O cerere oficiala de la Ruvinagald?

A--Nu am avut de ales.O cerere oficiala dintre doua tari nu poate fi incalcata fara vreun motiv bun.DEci eu , care am cele mai puternice legaturi (nota traducatorului:Nu sunt sigura ca e cuvantul "legaturi" , dar "tie=cravata") am fost aleasa sa-l excortez.

Z--Iar eu am fost angajat de catre tatal ei ca si garda de corp.In aczul acesta , sutn mai degraba deputatul regelui (nota traducatorului:nu sutn sigura ca e corecta aceasta fraza).Oricum , este o cerere oficiala.

A--Nu nu s-a spus motivul , din moment ce il tratau ca pe un secret de stat ...

L--Nu v-ati gandit deloc ca ceva nu e i regula cu asta ?De ce si-ar bate capul o tara de dragul unui geniu vrajitor ?

Z--Bine ... asta ...

L--Ce ?

A--Legislatura din Seyruun mentioneaza ca e de ajuns sa pericliptezi o tara oarecare , pentru a face ceva grav.

Z--Din punctul de vedere al Seyruun-lui , daca se intampla asa ceva , au tot dreptul sa afle / stie ce se intampla.Ce incident poate fi intratat de serios sa pericliteze o tara ?

L--Data viitoare cand vizitez , as face bine sa trasform Seyruun-ul inapoi in cenusa.

A--Te rog , asteapta !Vei face un atentat asupra unei intregi natiuni !

L--Nu ma poti oprii !Si voi distruge si Regatul Ruvinagald !

G--Asteata Lina !Mai gandeste-te o data !

A--Nu poti face asta !Lina-san , nu poti face asta !

W--Am auzit despre asta Lian Inverse !Ti-am auzit declaratia de razboi (nota traducatorului : s-ar putea sa insemne si act subversiv sau amenintare)

Z--Cauza tuturor acestor probleme este chiar aici !

A--Nu , este doar eufemism ...

W--Nah , uh ... Am auzit asta clar cu urechile mele.

G--NU Lina !Nu e ceea ce gandesti tu ca este !Linisteste-te !

W--Lina Inverse , esti arestata !

L--Taci naibii din gura !Pentru incepu , am putea sa auzim intreaga poveste ?Daca vrei sa ma arestezi si sa ma inchizi , ai face bine sa ma lasi sa ascult totul.Pe urma nu voi fugii si nici nu ma voi ascunde.

W--B...Bine ...

L--Dar , daca totul e bazat pe o banuiala a inspectorului si ma arestezi degeaba , atunci cred ca ma voi enerva ...

W--B... Bine.Totul a inceput astfel.

G--"Astfel" e un fel de lucru ?

W--Ar fi trbuit sa zic "Cu acestea" , ca sa fie mai clar.cazuri in care aceste mage-tancuri , pe care noi, R..., le-am construit, au fost distruse se intampla unul dupa altul.

L--Stai asa.Vrei sa spun ca eu ma aflu in spatele tuturor acestor lucruri ?

W--Dah ...

L--Cred ca glumesti !

Z--Ai vreun fel de dovezi ?

L--Chiar ?

W--Pentru ca e vorba de Lina Inverse.

L--Iarasi incepi ?Se pare ca tu chiar ai chef sa-mi distrugi reputatia ...Intuneric de dincolo de amurg/crepuscul (nota traducatorului:nu stiam sigur care dintre cele doua cuvinte trebuie folosit , pentru ca inseamna acelasi lucru) , rosu sangeriu/aprins ca sangele ce curge (nota traducatorului:imi cer scuze daca nu e chiar corect).

G--Asteapta !Asteapta !Nu poti invoca un alt Dragon Slave aici !

L--Nu ma oprii !Chiar daca o sa periclitez (pun in pericol) o intreaga natiune , vine si vremea cand trebuie sa lupt !Date jos de pe mine !(nota traducatorului:da-te jos=da-mi drumul)

W--Acea ... Acel farmec e o dovada !

A-- Dragon Slave farmec ?

W-- Acum sunteti martori ai celei mai distructive vraji.

Z--Si ca sa distrugi , persoana respectiva trebuie sa foloseasca o vraja echivalenta cu Dragon Slave.

L--Chiar si asa , asta nu inseamna ca eu am facut-o.Pe langa acestea , Dragon Slave trebuie invatat ca parte dintr-un lung antrenament.

W--In ce tara se intampla asta ?

L--Oricum , nu vreau sa fiu acuzata doar fiindca un cascat a folosit gresit Dragon Slave.

W--Obiectie !Suntem siguri ca a fost folosita o vraja !Fara a lua in considerare celelalte indicii.Analizand totul , am ajuns la concluzia ca tu poti fi singurul vinovat.

A--Inteleg ...

G--Totul capata sens ...

L--Hey , lume !

Z-Circumstantele sunt impotriva noastra.

A--Pe langa toate acestea , bazandu-ne pe ce a facut in trecut , ea chiar ar putea fi vinovata.

L--Ce am facut mai exact in trecut ?

G--Lina ...

L--C ... Ce , Gourry ?

G--Te voi astepta , indiferent cati ani v-a trebuii sa astept.Promit sa te astept pana iti primesti sentinta.Chiar iti voi face semn cu o batista galbena.

L--Inceteaza cu prostiile !In primul rand , nu sunt vinovata pentru distrugerea turnului castelului.

A--Aaa , bun ... acum adu' aminte si de asta ...

Z--Argumetul Linei Inverse este bine bazat pe adevart.Eu pot dovedii asta.

A--Da , da.

L--Nu uita : erai de fata cand sa prabusit turnul.

W--Despre ce naiba vorbiti ?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.magicnight.rpgdynasty.net

Revolution-traducere
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime-Project :: Anime :: Slayers-
Mergi direct la: