Anime-Project
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Anime-Project

Welcome to Anime-Project!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Joculetul Alb/Negru
Top 3 personaje preferate Icon_minitimeDum Sept 28, 2008 5:32 am Scris de Hikari.Salyn

» Discutii si pareri
Top 3 personaje preferate Icon_minitimeSam Sept 13, 2008 2:54 am Scris de Hikari.Salyn

» Top 5 anime pe care le urati
Top 3 personaje preferate Icon_minitimeJoi Sept 11, 2008 5:44 am Scris de Akihara

» Pareri despre anime
Top 3 personaje preferate Icon_minitimeMier Sept 10, 2008 2:22 am Scris de Hikari.Salyn

» Ce cred personajele din Gravitation despre tine?
Top 3 personaje preferate Icon_minitimeMar Sept 09, 2008 1:17 am Scris de Hikari.Salyn

» Cum va fi viitorul tau?
Top 3 personaje preferate Icon_minitimeMar Sept 09, 2008 1:11 am Scris de Hikari.Salyn

» Statusuri de mess
Top 3 personaje preferate Icon_minitimeDum Sept 07, 2008 4:19 am Scris de Hikari.Salyn

» Zodia voastra
Top 3 personaje preferate Icon_minitimeDum Sept 07, 2008 4:10 am Scris de Hikari.Salyn

» Karen VS Chikage
Top 3 personaje preferate Icon_minitimeSam Sept 06, 2008 11:17 am Scris de Cerry Keiuko

Statistici
Avem 8 membri înregistrati
Cel mai nou utilizator înregistrat este: lory

Membrii nostri au postat un numar de 294 mesaje în 102 subiecte
Parteneri
Top 3 personaje preferate 29z2dk9
Top postatori
Akihara
Top 3 personaje preferate Vote_lcapTop 3 personaje preferate Voting_barTop 3 personaje preferate Vote_rcap 
Lina Inverse
Top 3 personaje preferate Vote_lcapTop 3 personaje preferate Voting_barTop 3 personaje preferate Vote_rcap 
Hikari.Salyn
Top 3 personaje preferate Vote_lcapTop 3 personaje preferate Voting_barTop 3 personaje preferate Vote_rcap 
Michiyo
Top 3 personaje preferate Vote_lcapTop 3 personaje preferate Voting_barTop 3 personaje preferate Vote_rcap 
Shio Shelgan
Top 3 personaje preferate Vote_lcapTop 3 personaje preferate Voting_barTop 3 personaje preferate Vote_rcap 
Cerry Keiuko
Top 3 personaje preferate Vote_lcapTop 3 personaje preferate Voting_barTop 3 personaje preferate Vote_rcap 
Miaka Yuuki
Top 3 personaje preferate Vote_lcapTop 3 personaje preferate Voting_barTop 3 personaje preferate Vote_rcap 
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 Top 3 personaje preferate

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
Michiyo
Admin
Michiyo


Mesaje : 49
Data de înscriere : 14/08/2008
Varsta : 28
Localizare : Anime Land

Top 3 personaje preferate Empty
MesajSubiect: Top 3 personaje preferate   Top 3 personaje preferate Icon_minitimeJoi Aug 21, 2008 7:36 am

Dupa cum spune si titlul aici fiecare va spune top 3 personaje preferate din Kaleido Star.Nu uitati sa argumentati desigur.

1.Sora
Draguta,isteata,ambitioasa si nu renunta la visul ei.Cum se putea sa nu o clasez pe primul loc?Cum am mai zis imi place mult la ea faptul ca nu renunta la visul ei si lupta pana cand nu mai are pic de putere.Pe langa asta Sora are ''abilitatea'' de a schimba oamenii, deasemenea alt lucru care imi place la mica acrobata.Sa nu mai zic ca mi s-a parut fascinant momentul cand a executat Acrobatia Ingerului(una din preferatele mele).
2.Layla
Alt personaj care mi-a placut pentru gratia ei,talentul si desigur frumusetea,Layla mi se pare unul din cele mai complexpe personaje anime.Desi la inceput nu prea o simpatizam pe parcurs a inceput sa imi placa foarte mult,mai ales ca adevenit prietena cu Sora.Este o acrobata desavarsita si chiar am ramas impresionata atunci cand a curajul si hotararea sa execute Legendara Manevra,chiar cu umarul ranit.Pacat ca nu se va mai intoarce pe Scena Kaleido...dar cine stie?...Nimeni nu a vazut sezonul 3^^''
3.Rosetta
Sau ''Masina Diabolo'' cum era denumita la inceput.Draguta,talentata si desigur ambitioasa mica Rosetta m-a impresionat cand a hotarat sa se alature Kaleido Stage-ului nu pentru a face spectacole Diabolo ci din contra, ca sa devina acrobata.A calcat pe urmele Sorei si cred ca va ajunge si ea o stea.
Sus In jos
https://anime-project.forumgratuit.ro
Lina Inverse
Orange Anime
Lina Inverse


Mesaje : 71
Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 31
Localizare : Pe marte, pe pluto...depinde

Top 3 personaje preferate Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje preferate   Top 3 personaje preferate Icon_minitimeJoi Aug 21, 2008 8:19 am

Pai...mie imi plac asa:

Sora- e mereu vesela, optimista, simpatica. Ador fazele cand spiritul scenei incearca s-o vada cand e la baie. E o buna acrobata si cel mai mult imi place la ea ca nu da spectacole pentru bani, ci pentru distractia publicului

Layla- desi la inceput mi-era putin antipatica, a inceput sa-mi placa. E foarte frumoasa si are niste acrobatii extraordinare. Imi place ca este ambitioasa si hotarata, desi ii cam place sa jigneasca lumea

Spiritul scenei- asta mereu mi-a placut. E un fel de prezicator, cu cartile alea, dar imi place obsesia lui pentru fete...Am ras cu lacrimi cand a ramas blocat in aspirator
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Akihara
Moderator
Akihara


Mesaje : 84
Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 29
Localizare : in a nightmare

Top 3 personaje preferate Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje preferate   Top 3 personaje preferate Icon_minitimeJoi Aug 21, 2008 8:26 am

1.May Wong-talentata, are idei foarte bune in ceea ce priveste acrobatiile, e inteligenta, nu renunta niciodata si chiar daca pare ingamfata si neprietenoasa, e de treaba cand vrea ea.

2.Layla Hamilton-imi place cum se comporta la inceput, desi era cam rece si neprietenoasa, totusi avea dreptate intr-un fel.E talentata, hotarata si nu renunta usor.

3.Naegino Sora-acest personaj sigur e de laudat.chiar daca a avut momente cand putea sa reunute imediat, nu a facut-o si si-a urmat visul, in cele din urma ajungand o adevarata vedeta.
Sus In jos
http://www.hoshizora-thunder.piczo.com
Shio Shelgan
White Anime
Shio Shelgan


Mesaje : 15
Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 28
Localizare : Purple Yume

Top 3 personaje preferate Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje preferate   Top 3 personaje preferate Icon_minitimeJoi Aug 21, 2008 12:20 pm

1. Layla Hamilton - mereu m`a placut naturaletea cu care isi facea fiecare numar pe scena ^^ Este o acrobata foarte buna,o persoana matura,calma,gata sa infrune orice,dar care si`a dedicat prea mult viata scenei... A uitat de bucuria pe care trebuie s`o manifeste prin fiecare saritura,de zambetul pe care trebuie sa`l daruiasca fiecarui spectator in parte si de implinirea sufleteasca la auzul aplauzelor (pana a intalnit`o pe Sora,dar si atunci a actionat putin ciudat,simtindu`se amenintata de persoana care avea sa`i fie defapt 'salvarea')

2. Sora Naegino - mereu cu zambetul pe buze,gata sa faca orice pentru un hohot de ras din partea oricui,fie el copil sau batran... isi dedica ore intregi antrenamentului,pentru a progresa,lucru care`ti starnea deopotriva mila, deopotriva admiratia ^^

3. Rosetta - la fel ca Layla,a daruit prea mult timp antrenamentului,devenind prea serioasa,lucru care nu incanta deloc ochii publicului... mno,odata imprietenita cu Sora,a inceput sa se bucure mai mult de viata,sa se distreze mai mlt ^^
Sus In jos
http://maihime-fc.forumotion.com
Hikari.Salyn
Moderator
Hikari.Salyn


Mesaje : 58
Data de înscriere : 23/08/2008
Varsta : 29
Localizare : Alba Iulia

Top 3 personaje preferate Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje preferate   Top 3 personaje preferate Icon_minitimeMier Sept 03, 2008 5:23 am

1.Layla Hamilton ~ Mereu a fost favorita mea. Este foarte gratioasa, eleganta si frumoasa. Fiind o acrobata talentata, mereu da ce e mai bun din ea pe scena si incearca sa repare greselile celorlalti. Este foarte ambitioasa si mereu s-a antrenat din greu pentru a le dovedi tuturor [mai ales tatalui ei] ca este o acrobata exceptionala. Niciodata nu a renuntat si a infruntat toate greutatile cu calm. Faptul ca i-a murit mama a fost un soc pentru ea; deasemenea i-a fost foarte greu pentru ca a trebuit sa se abtina si nu si-a mai aratat sentimentele; toate aceste lucruri au schimbat-o, facand-o sa para fara inima de fata cu majoritatea, insa s-a schimbat o data ce a aparut Sora.
2.Sora Naegino ~ Foarte ambitioasa, mereu incearca sa aduca zambetul pe buzele oamenilor, indiferent de varsta. Mereu se antreneaza din greu si incearca sa devina o adevarata stea Kaleido.
3.Rosetta Passel ~ De mica s-a antrenat din greu pentru a ajunge campioana la diabolo. Chiar si cand a reusit, nu s-a oprit si a continuat sa se antreneze, fapt ce a impins-o la o viata ca a unui robot. Dupa ce a cunoscut-o pe Sora a revenit la cea care era inainte.
Sus In jos
http://yume.smfforfree4.com
Continut sponsorizat





Top 3 personaje preferate Empty
MesajSubiect: Re: Top 3 personaje preferate   Top 3 personaje preferate Icon_minitime

Sus In jos
 
Top 3 personaje preferate
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Personaje preferate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime-Project :: Anime :: Kaleido Star-
Mergi direct la: