Anime-Project
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Anime-Project

Welcome to Anime-Project!
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Joculetul Alb/Negru
Top 5 anime Icon_minitimeDum Sept 28, 2008 5:32 am Scris de Hikari.Salyn

» Discutii si pareri
Top 5 anime Icon_minitimeSam Sept 13, 2008 2:54 am Scris de Hikari.Salyn

» Top 5 anime pe care le urati
Top 5 anime Icon_minitimeJoi Sept 11, 2008 5:44 am Scris de Akihara

» Pareri despre anime
Top 5 anime Icon_minitimeMier Sept 10, 2008 2:22 am Scris de Hikari.Salyn

» Ce cred personajele din Gravitation despre tine?
Top 5 anime Icon_minitimeMar Sept 09, 2008 1:17 am Scris de Hikari.Salyn

» Cum va fi viitorul tau?
Top 5 anime Icon_minitimeMar Sept 09, 2008 1:11 am Scris de Hikari.Salyn

» Statusuri de mess
Top 5 anime Icon_minitimeDum Sept 07, 2008 4:19 am Scris de Hikari.Salyn

» Zodia voastra
Top 5 anime Icon_minitimeDum Sept 07, 2008 4:10 am Scris de Hikari.Salyn

» Karen VS Chikage
Top 5 anime Icon_minitimeSam Sept 06, 2008 11:17 am Scris de Cerry Keiuko

Statistici
Avem 8 membri înregistrati
Cel mai nou utilizator înregistrat este: lory

Membrii nostri au postat un numar de 294 mesaje în 102 subiecte
Parteneri
Top 5 anime 29z2dk9
Top postatori
Akihara
Top 5 anime Vote_lcapTop 5 anime Voting_barTop 5 anime Vote_rcap 
Lina Inverse
Top 5 anime Vote_lcapTop 5 anime Voting_barTop 5 anime Vote_rcap 
Hikari.Salyn
Top 5 anime Vote_lcapTop 5 anime Voting_barTop 5 anime Vote_rcap 
Michiyo
Top 5 anime Vote_lcapTop 5 anime Voting_barTop 5 anime Vote_rcap 
Shio Shelgan
Top 5 anime Vote_lcapTop 5 anime Voting_barTop 5 anime Vote_rcap 
Cerry Keiuko
Top 5 anime Vote_lcapTop 5 anime Voting_barTop 5 anime Vote_rcap 
Miaka Yuuki
Top 5 anime Vote_lcapTop 5 anime Voting_barTop 5 anime Vote_rcap 
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Top 5 anime

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
Michiyo
Admin
Michiyo


Mesaje : 49
Data de înscriere : 14/08/2008
Varsta : 28
Localizare : Anime Land

Top 5 anime Empty
MesajSubiect: Top 5 anime   Top 5 anime Icon_minitimeJoi Aug 21, 2008 11:00 am

Bine,fiecare spune aici top 5 animeuri al sau.Puteti pune mai multe pe un loc dar va rog sa argumentati.

1.Naruto-O poveste cu adevarat originala,grafica foarte buna dupa parerea mea iar coloana sonora destul de buna.La inceput nu eram asa innebunita dupa el dar cu timpul a inceput sa imi placa mult,atat de mult, incat sa ajunga preferatul meu ^.^.Spre deosebire de multi fani chiar imi place faptul ca are multe episoade,desi, recunosc ca unele sunt puse acolo doar ca sa mai fie cu un episod in plus.Oricum Naruto 4ever^_^

2.Kaleido Star-Un alt anime care m-a impresionat a fost Kaleido Star,care deasemenea a fost o lunga perioada de timp si favoritul meu.As fi vrut sa mai fie si alte episoade dar cine stie...Ehmmm acum revenind la anime grafica e superba printre cele mai pune dapa parerea mea,coloana sonora deasemenea foarte frumoasa iar povestea este cu adevarat originala.Kaleido Star va ramana cu singuranta printre favoritele mele.

3.Tokyo Mew Mew/Mew Mew Power-La fel ca si Kaleido Star acest anime a fost printre favoritele mele ca si acum.Poate ca unii zic ca seamana prea mult cu Sailor Moon si ca nu e original insa mie mi se pare ca e mult mai reusit decat Sailor Moon,avand o poveste mai interesanta, ca sa zic asa, si mai in zilele noastre plus grafica superba.

4.Mermaid Melody-Si acest anime mi-a placut destul de mult,grafica draguta povesta destul de originala iar de coloana sonora ce sa mai spun superba.Personaje amuzante,dragute,dar cand trebuie si serioase.Chiar mi-a placut mult acest anime.

5.Rozen Maiden-Grafica e fantastica precum si coloana sonora iar ideea originala...M-a impresionat povestea fiecarei papusi Rozen Maiden,in special Suigintou,ea fiind o papusa neterminata totusi a luptatat pentru titlul de Alice.Desigur toate personajele mi-au placut mult(preferata mea fiind Shinku impreuna cu Suigintou) prin caracterele lor diferite pot fi totusi prietene.Cel mai mult mi-au placut ''hainutele'' lor in stil ghotic.


Ultima editare efectuata de catre Mello in Joi Aug 28, 2008 6:14 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://anime-project.forumgratuit.ro
Akihara
Moderator
Akihara


Mesaje : 84
Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 29
Localizare : in a nightmare

Top 5 anime Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime   Top 5 anime Icon_minitimeJoi Aug 21, 2008 11:04 am

1.Naruto-My fav anime 4ever!nu ma pot desparti de el.mereu mi s-a parut interesant si parca e facut pentru mine.
2.Bleach-Mi se pare la fel de super, dar din moment ce nu mi-a placut chiar de la inceput coboara putin mai jos.
3.Shaman King-Recent mi-am reamintit cat de mult mi-a placut(desigur, originalul).E foarte interesant si deosebit.
4.Yu Yu Hakusho-Nu prea imi place grafica dar povestea e super si plina de lupte.
5.Jigoku Shoujo-E cam boring pentru ca se repeta cam acelasi lucru, dar e interesant.
Sus In jos
http://www.hoshizora-thunder.piczo.com
Lina Inverse
Orange Anime
Lina Inverse


Mesaje : 71
Data de înscriere : 21/08/2008
Varsta : 31
Localizare : Pe marte, pe pluto...depinde

Top 5 anime Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime   Top 5 anime Icon_minitimeJoi Aug 21, 2008 11:18 am

1.Slayers- Un anime la care eu nu vad niciun defect. In unele momente te ineci de ras, in altele iti vine sa plangi, iar apoi te pufneste iar rasul. Actiunea este mai medievala, oamenii se imbraca simplu....practic ofera o imagine a vietii de dinainte de inventarea televizorului, calculatorului, pana si telefonului. Dragoni, monstrii, varcolaci, vampiri...si, ce e cel mai bine, numarul impresionant de episoade...vreo 104 plus filmele. O comedie gen fantasy de nota 10

2. Ginga Densetsu Weed- Acesta este unul dintre putinele anime-uri la care nu ai cum sa razi. Nu contine nici macar o singura faza de comedie. Intreaga poveste este o adevarata drama, cu personaje care mor la tot pasul. Desi actiunea se concentreaza numai pe viata cainilor, m-a mirat curajul unui mic catel si dorinta lui de a-l lasa in viata pe cel mai aprig dusman

3. Kiddy Grade- Desi a trebuit s-al vad de 2 ori ca sa-l inteleg, mi-a placut mult. Are o grafica foarte buna si imi place atitudinea lui Eclair (in special cand isi varsa nervii pe Armblast). Desi nu prea ai la ce sa razi la anime-ul asta...mai degraba plangi, pot sa spun ca a fost superb. E foarte interesant modul de viata a lui Lumiere si Eclair si felul in care-si schimba infatisarea.

4. Inuyasha- Cam din aceleasi motive ca si Slayers. Are episoade amuzante, triste, misterioase si episoade cate vrei.

5. Sonic X- Par copil mic, dar asta a fost anime-ul copilariei mele. Inainte sa vad Slayers, eram pur si simplu obsedata de el. Cu o actiune simpla, cred ca depaseste multe seriale aparute de curand pe animax (printre care si Kyoro Chan si cubix)
Sus In jos
http://www.magicnight.rpgdynasty.net
Hikari.Salyn
Moderator
Hikari.Salyn


Mesaje : 58
Data de înscriere : 23/08/2008
Varsta : 29
Localizare : Alba Iulia

Top 5 anime Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime   Top 5 anime Icon_minitimeSam Aug 23, 2008 12:47 pm

Wow un top 5 anime Shocked So...eu imi schimb topul cam saptamanal...bine, nici chiar asa, dar il schimb destul de des...

1.Naruto - Oh, I love this anime! Are defectele lui, ca oricare altul, bineinteles. Unul dintre ele ar fi fapul ca trag prea mult de timp intr-un episod si de multe ori ma plictisesc sa ma uit la unele [cand ma uit in reluare...]. Anyway...grafica e foarte buna, coloana sonora superba, iar ideea la fel.
2.Strawberry Panic - Geez deci anime-ul asta...pur si simplu nu ma pot desparti de el, ca sa zic asa. Este absolut superb. Grafica este cea mai buna din cate am vazut, ideea este foarte frumoasa [shoujo-ai XD] iar coloana sonora superba.
3.Vampire Knight - Imi place foarte mult anime-ul. Ideea este foarte frumoasa; mereu mi-au placut povestile cu vampiri. Personajele sunt bine conturate...coloana sonora e draguta etc. Imi place faptul ca la sfarsitul fiecarui episod este o intamplare care te lasa in suspans.
4.Jigoku Shoujo - Ador acest anime. Ideea este geniala, e si originala. Grafica foarte frumoasa si coloana sonora la fel. Imi place mult si pentru ca apare drama [aceea a victimelor].
5.Spiral - Sugoi, este super! Imi place foarte mult ideea cu Spintecatorii, este absolut fantastica! Personajele sunt bine conturate...coloana sonora e buna etc.
Sus In jos
http://yume.smfforfree4.com
Miaka Yuuki
White Anime
Miaka Yuuki


Mesaje : 8
Data de înscriere : 30/08/2008

Top 5 anime Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime   Top 5 anime Icon_minitimeSam Aug 30, 2008 9:52 am

La mine sunt asa:

1)Kaleido star-un anime superb,il ador de prima data de cand l-am vazut

2)fushigi yuugi-un anime minunat,plin de actiune,comedie si putina drama si romatism.Desi grafica nune prea minunata..ideea e superba si persoanjele la fel/

3)Bleach-un anime cu lupte,comedie si putina drama.Il ador,e foarte interesant si dupa parerea mea e un anime ceva mai original

4)Povesti cu fantome-exact ce imi place,horror.Nu am ratat nici un episod pentru ca iubesc acest anime.

5)Naruto-un anime superb dupa parerea mea.E foarte popular si cunoscut.Sunt si multe faze amuzante in anime dar si mai triste.Putina dragoste si multe lupte.E multa actiune in acest anime.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Top 5 anime Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 anime   Top 5 anime Icon_minitime

Sus In jos
 
Top 5 anime
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ghiceste anime-ul
» Afilieri cu Anime-Project
» Pareri despre anime
» Pareri despre anime
» Top 5 anime pe care le urati

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime-Project :: Anime :: Anime in general-
Mergi direct la: